Pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru un vieglo automobili vadītāja reģistrācija
Izvēlētā organizācija: Valsts SIA "Autotransporta direkcija"
Īss apraksts:
Tiesības vadīt transportlīdzekli pasažieru komercpārvadājumos ar taksometru vai pasažieru komercpārvadājumos ar vieglo automobili ir tādai personai, kuras stāžs, vadot B transportlīdzekļu vadītāju apliecību kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus, ir vismaz trīs gadi, nav vadīšanas tiesību aizliegums, reģistrēto pārkāpumu uzskaites punktu skaits ir mazāks par 8, kuras valsts valodas zināšanas ne zemākas kā B līmeņa 1. pakāpē, kā arī tas nav administratīvi sodīts par pasažieru pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu.  Personai ir jāveic reģistrācija Autotransporta direkcijas uzturētajā Taksometru vadītāju reģistrā un jāsaņem reģistrācijas apliecība.


Lai reģistrētos Taksometru vadītāju reģistrā, ir jābūt latviešu valodas zināšanām B līmeņa 1. vai 2. pakāpē un C līmeņa 1. vai 2. pakāpē. Pamata jeb A līmeņa 1. un 2. pakāpes latviešu valodas zināšanas ir nepietiekošas reģistrācijai Taksometru vadītāju reģistrā.


Pēc reģistrācijas Taksometru vadītāju reģistrā, autovadītājs saņems apliecību, kurai pakalpojumu sniegšanas brīdī būs jāatrodas transportlīdzeklī pasažierim redzamā vietā, jo tā apliecina transportlīdzekļa vadītāja tiesības veikt pasažieru komercpārvadājumus. Savukārt pasažierim būs iespēja par to pārliecināties, ievadot apliecības reģistrācijas numuru taksometru vadītāju reģistrā vai noskenējot apliecības QR kodu.


Vadītāja reģistrācija tiek apstiprināta uz trim gadiem.
Saņēmēji:
Fiziska persona
Maksimālais termiņš (darba dienās):
7
Termiņš:
Termiņš var tikt pagarināts saistībā ar izglītības dokumenta vai valsts valodas prasmes apliecības pārbaudi.
Procesa apraksts
Dokumenti un veidlapas
Cita informācija