Licences kartītes komercpārvadājumiem ar autotransportu izsniegšana
Izvēlētā organizācija: Valsts SIA "Autotransporta direkcija"
Īss apraksts:
Licences kartīte ir ieraksts valsts informācijas sistēmā, kas apliecina, ka pārvadātājs ar konkrēto autotransporta līdzekli var veikt ierakstā norādītā veida komercpārvadājumus.

Ir trīs veidu licences kartītes:
1. kravu pārvadājumiem Latvijas teritorijā;
2. pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem Latvijas teritorijā;
3. pasažieru pārvadājumiem ar vieglo automobili ar M1 kategorijas transportlīdzekli Latvijas teritorijā (pārvadājumi tikai caur tīmekļvietni vai mobilo lietotni).

Lai saņemtu licences kartīti, pārvadātājam ir jābūt spēkā esošai speciālai atļaujai (licencei) konkrētam autopārvadājumu veidam.

Licences kartīti izsniedz ar ierakstu Autotransporta direkcijas uzturētajā Autopārvadātāju informatīvajā datu bāzē, nepieņemot atsevišķu rakstveida lēmumu.

Par licences kartītes izsniegšanu paziņo un licences kartīte stājas spēkā dienā, kad informācija tiek publicēta Autotransporta direkcijas mājaslapā. Vienlaikus informācija par licences kartītes izsniegšanu tiek nosūtīta uz pārvadātāja iesniegumā norādīto e-pasta adresi.
Saņēmēji:
Privāto tiesību Juridiska persona
Termiņš:
Viena mēneša laikā no iesnieguma iesniegšanas, izņemot licences kartītes pasažieru pārvadājumiem ar vieglo automobili - 7 dienu laikā no iesnieguma iesniegšanas.
Procesa apraksts
Dokumenti un veidlapas
Cita informācija
Pārsūdzības iespējas
Pārvadātājs lēmumu var apstrīdēt Satiksmes ministrijā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.
Atgādinājums
Normatīvie akti
Uzziņas par pakalpojumu
Valsts SIA "Autotransporta direkcija"
Informācija par pakalpojumu atjaunota: 21.12.2022