Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām
Izvēlētā organizācija: CENTRĀLĀ VĒLĒŠANU KOMISIJA
Īss apraksts:
Pakalpojums nodrošina iespēju tiešsaistē piedalīties parakstu vākšanā par vēlētāju iniciatīvām, kas tiek organizētas atbilstoši likumam "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu". E-pakalpojuma izpildes laikā ir nepieciešams parakstīt parakstu vākšanas veidlapu ar drošu elektronisko parakstu, izmantojot eParaksta vai eID viedkarti.
Saņēmēji:
Fiziska persona
Termiņš:
E-pakalpojums izpildes rezultāts ir sinhrons, lietotājs saņem izpildes rezultātu bez aiztures.
Procesa apraksts
Cita informācija
1. solis / Pakalpojuma uzsākšana
Pakalpojuma lietotājs atver e-pakalpojuma formu Vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv.
Pirms e-pakalpojuma 1.soļa (iniciatīvu saraksta) saskarnes attēlošanas, tiek veikta pakalpojuma saņēmēja atbilstības Saeimas vēlētāja statusam pārbaude. Ja lietotājs neatbilst Saeimas vēlētāja statusam vai to nav iespējams pārbaudīt, tad lietotājam tiek izvadīts atbilstošs paziņojums, identificējot iemeslu, kāpēc parakstīties nevarēs, un iniciatīvu saraksta saskarne bez iniciatīvas izvēles iespējas. Lietotājs var pārtraukt pakalpojuma izpildi.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
2. solis / Pakalpojuma pieprasīšana
Ja pakalpojuma saņēmējs atbilst Saeimas vēlētāja statusam un lietotājs uzsāka e-pakalpojuma izpildi jau pēc iniciatīvas izvēles, tad tiek veikta automātiska pāreja uz personas paraksta esamības pārbaudi, un e-pakalpojuma 2.soli „Iniciatīvas detaļas”. Pārējos gadījumos tiek atvērts ekrānformas „Tautas nobalsošanas iniciatīva"" 1. solis „Iniciatīvas izvēle”, kurš satur „Aktuālās parakstu vākšanas/Pabeigtās parakstu vākšanas”.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
3. solis / Pakalpojuma saņemšana
Uzklikšķinot uz spiedpogas “Parakstīties par iniciatīvu”, tiek uzsākta parakstīšanās par iniciatīvu.
Ja parakstīšanas process noritējis veiksmīgi tiek atvērts pēdējais 4. solis „Parakstīšanās veiksmīga”, kur saskarnē attēlots paziņojums, ka paraksts tautas nobalsošanas iniciatīvas atbalstam ir sekmīgi reģistrēts.
Maksājumi: Skatīt maksājumus