Gada ienākumu deklarācija
Izvēlētā organizācija: VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS
Īss apraksts:
Nodokļa maksātājs deklarē savus taksācijas gada ienākumus, attaisnotos izdevumus, atvieglojumus un aprēķina gada diferencēta neapliekama minimuma apmēru, aizpildot Gada ienākumu deklarāciju. Aprēķina rezultātā var rasties gan nodokļa piemaksa, gan pārmaksa.
Saņēmēji:
Fiziska persona
Termiņš:
Var saņemt uzreiz
Procesa apraksts
Dokumenti un veidlapas
Cita informācija
1. solis / Pakalpojuma pieprasīšana
Fiziskajām personām – saimnieciskās darbības veicējiem, kā arī individuālo uzņēmumu, t.sk. zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, kuri ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji, – Gada ienākumu deklarācija ir jāiesniedz obligāti, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).
Gada ienākumu deklarācija jāiesniedz taksācijas gadam sekojošā gadā no 1.marta līdz 1.jūnijam, ja gada ienākumi ir līdz 62800 euro, bet ja  gada ienākumi ir no 62800 euro, tad gada ienākumu deklarācija jāiesniedz no 1.aprīļa līdz 1.jūlijam.

Ja persona noteiktā termiņā nav iesniegusi  Gada ienākumu deklarāciju, bet pēc VID datiem tai veidojas iedzīvotāju ienākuma nodokļa starpība, kas jāsamaksā budžetā, VID aprēķina nodokļa summu automātiski un informē konkrēto personu, ka gada ienākumu deklarācija ir aizpildīta un budžetā iemaksājamā summa ir aprēķināta.
Aprēķināto iedzīvotāju ienākuma nodokļa summu jāiemaksā vienotajā nodokļu kontā likumā  “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteiktajā termiņā.

Fiziskās personas, kuras neveic nekāda veida saimniecisko darbību, var iesniegt Gada ienākuma deklarāciju, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par gada laikā nepiemērotiem atvieglojumiem un  attaisnotajiem izdevumiem (izglītību, medicīnu, zobārstniecību, iemaksām pensiju fondos u.c.).

Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt trīs gadu laikā un to var iesniegt:
- pieslēdzoties VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmai;
- nosūtot pa pastu VID.

Gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanas kārtību un veidlapas nosaka Ministru kabineta 2018.gada 30.oktobra noteikumi Nr.662 „Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību” (1.pielikums.)
Hipersaite
Maksājumi: Skatīt maksājumus
E-pakalpojums iestādes mājas lapā VID Elektroniskās deklarēšanas sistēma
Pasts Valsts ieņēmumu dienests
Adrese: Talejas iela 1, Rīga, LV-1026
Tālrunis:
Fakss:
Cita kontaktinformācija: Jāizmanto pasta indekss LV-1978
2. solis / Pakalpojuma saņemšana
Pakalpojums tiek saņemts atbilstoši pieprasīšanas izvēlei.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
E-pakalpojums iestādes mājas lapā VID Elektroniskās deklarēšanas sistēma