2. solis /
Pakalpojuma apstrāde
1. Bāriņtiesa izvērtē laulāto (personas) un audžuģimenes iesniegtos dokumentus, noskaidro nepieciešamo informāciju:
1.1. izvērtē laulāto (personas) motivāciju kļūt par audžuģimeni, ģimenes locekļu savstarpējās attiecības, zināšanas un prasmes bērna aprūpē;
1.2. noskaidro ģimenes materiālo stāvokli;
1.3. pārbauda laulāto (personas) dzīves apstākļus un sastāda dzīves apstākļu pārbaudes aktu;
1.4. pieprasa informāciju no Sodu reģistra;
1.5. izvērtē audžuģimenes iespējas nodrošināt vides, mobilitātes un rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību;
1.6. izvērtē audžuģimenes pieredzi atbilstoši izvēlētās specializētās audžuģimenes prasībām;
1.7. izvērtē zināšanas un prasmes bērna aprūpē.
2. Bāriņtiesa mēneša laikā no iesnieguma iesniegšanas lemj par laulāto (personas) piemērotību audžuģimenes pienākumu veikšanai vai par audžuģimenes piemērotību specializētās audžuģimenes pienākumu veikšanai.
3. Ja bāriņtiesa nolemj, ka laulātie (persona) ir piemēroti audžuģimenes pienākumu veikšanai vai audžuģimene ir piemērota specializētās audžuģimenes pienākumu veikšanai attiecīgajā specializācijā, tad laulātie (persona) vai specializētā audžuģimene noslēdz vienošanos ar tās izvēlēto atbalsta centru par psihologa atzinuma saņemšanu par laulāto (personas) piemērotību audžuģimenes statusa iegūšanai vai par audžuģimenes piemērotību specializētās audžuģimenes statusa iegūšanai attiecīgajā specializācijā. Laulātie (persona) apgūst mācību kursu atbilstoši audžuģimenes mācību programmai un specializētā audžuģimene apgūst mācību kursu atbilstoši mācību programmai konkrētajā specializācijā. Pēc kursu sekmīgas apgūšanas laulātie (persona) vai specializētā audžuģimene saņem apliecību.
4. Bāriņtiesa, ņemot vērā sagatavoto psihologa atzinumu par laulāto (personas) piemērotību audžuģimenes vai specializētās audžuģimenes statusa iegūšanai, laulāto (personas) raksturojumu un informāciju par mācību programmas apguvi, mēneša laikā pēc mācību programmas beigām veic pārrunas ar laulātajiem (personu), lai konstatētu laulāto (personas) gribu un gatavību iegūt audžuģimenes vai specializētās audžuģimenes statusu, un pieņem lēmumu par audžuģimenes vai specializētās audžuģimenes statusa piešķiršanu.
4.1. Bāriņtiesa, pieņemot lēmumu par specializētās audžuģimenes statusu, lēmumā norāda attiecīgo specializāciju.