Pase un personas apliecība
Izvēlētā organizācija: Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Īss apraksts:
Ir divu veidi personu apliecinoši dokumenti - pase un personas apliecība jeb elektroniskā identifikācijas karte (eID karte). Personai no 15 gadu vecuma obligāts ir viens, lietošanai derīgs personu apliecinošs dokuments.  Ja persona vēlas, viņa var saņemt gan pasi, gan personas apliecību. Bērniem līdz 15 gadu vecumam personu apliecinošu dokumentu izsniedz ceļošanai.  Personas apliecībā ir iekļauti sertifikāti, kas ļauj autentificēties elektroniskā vidē un elektroniski parakstīt dokumentus. Sīkāka informācija https://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/personu-apliecinosi-dokumenti/pases/personas-apliecibas.html
Konsultācijas par personu apliecinošiem dokumentiem: pases@pmlp.gov.lv
Kosultācijas par eID kartē iekļautiem sertifikātiem: eid@pmlp.gov.lv
Saņēmēji:
Fiziska persona
Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis
Maksimālais termiņš (darba dienās):
10
Termiņš:
Persona apliecinošu dokumentu izsniedz 10 darbadienu laikā vai paātrinātā kārtībā 2 darbadienu laikā
Procesa apraksts
Cita informācija
Saistītie pakalpojumi
1. solis / Dokumentu pases vai personas apliecības saņemšanai iesniegšana
Iesniedz vai uzrāda dokumentus (1. iepriekšējo personu apliecinošo dokumentu, ja personai tāds bijis izsniegts; 2. paziņojumu par personu apliecinoša dokumenta zudumu ar paskaidrojumu par dokumenta nolaupīšanas, nozaudēšanas vai iznīcināšanas apstākļiem, ja dokuments zudis; 3. dzimšanas apliecību, ja personai nav bijis izsniegts personu apliecinošs dokuments) un paraksta iesniegumu personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā vai Latvijas pārstāvniecībā ārvalstī. Personu apliecinošu dokuments tiks izsniegts pēc personas vēlēšanās - 10 darbadienu laikā vai 2 darbadienu laikā.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
Klātiene
PMLP Aizkraukles nodaļa
PMLP Alūksnes nodaļa
PMLP Balvu nodaļa
PMLP Bauskas nodaļa
PMLP Cēsu nodaļa
Parādīt visus...
2. solis / Pases vai personas apliecības saņemšana
Persona saņem pasi vai personas apliecību personiski. Saņemot personu apliecinošu dokumentu, jāiesniedz iepriekšējais personu apliecinošais dokuments, ja personai tāds bijis izsniegts.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
Klātiene
PMLP Aizkraukles nodaļa
PMLP Alūksnes nodaļa
PMLP Balvu nodaļa
PMLP Bauskas nodaļa
PMLP Cēsu nodaļa
Parādīt visus...