1. E-pakalpojuma "Statistisko datu sniegšana pēc pieprasījuma" (turpmāk –Pakalpojums) lietošanas instrukcija (turpmāk – Instrukcija) nosaka kārtību, kādā portāla "www.latvija.lv" lietotājs (turpmāk – lietotājs) lieto Pakalpojumu.

2. Lai e-pakalpojums būtu pieejams, nepieciešams autentificēties ar droša elektroniskā paraksta viedkarti, eID vai savu internetbanku uzklikšķinot uz attiecīgās ikonas portāla labās puses panelī. Informācija par autentificēšanos pieejama portāla labās puses panelī, uzklikšķinot uz simbola "?", pie izvēlētā autentifikācijas veida.

3. Vispārīga informācija par e-pakalpojumu pieejama, e-pakalpojumu sarakstā uzklikšķinot uz pakalpojuma nosaukuma saites.

4. Pēc autentificēšanās, lietotājs var uzsākt e-pakalpojumu, uzklikšķinot uz saites "Uzsākt e-pakalpojumu".

5. Iepazīstas ar e-pakalpojuma lietošanas nosacījumiem un apstiprina tos, atzīmējot izvēles rūtiņu „Piekrītu e-pakalpojuma lietošanas nosacījumiem”. Noklikšķina uz spiedpogas „Tālāk”.

6. Pakalpojuma lauki, kas apzīmēti ar sarkanu zvaigznīti, ir aizpildāmi obligāti.

7. Tiek atvērta nākamā forma „Iesnieguma iesniegšana”, kurā obligāti jānorāda ziņu pieprasītāja e-pasta adrese, statistikas paraksts un tās saņemšanas veids (elektroniski vai klātienē).

8. Lai turpinātu iesnieguma aizpildīšanu, jāuzklikšķina uz spiedpogas „Iesniegt”.

9. Pēc veiksmīgas pieteikuma iesniegšanas sistēma attēlo paziņojumu: „Jūsu pieprasījums ir reģistrēts”.

10. Pēc pieteikuma nosūtīšanas, tiek piedāvātas izvēles iespējas tālākai rīcībai. Nospiežot spiedpogu “Sākt pakalpojumu no jauna” ir iespējams atgriezties un uzsākt Pakalpojumu atkārtoti. Nospiežot spiedpogu “Sākt citu pakalpojumu” ir iespējams atgriezties portāla „www.latvija.lv” e-pakalpojumu sadaļā.

11. Par Pakalpojumā konstatētajām problēmām, kļūdām un nepilnībām iespējams ziņot, aizpildot kļūdas pieteikuma formu, kas pieejama Pakalpojuma rezultāta formas apakšējā daļā, noklikšķinot uz saites „Lai pieteiktu kļūdu vai nepilnību, nospiediet šeit”. Informācija par pieteikuma apstrādes virzību tiks sūtīta uz lietotāja kļūdas pieteikumā norādīto e-pasta adresi.