Pakalpojuma saņemšana

1. Vispārīga informācija par e-pakalpojumu pieejama, uzklikšķinot uz pakalpojuma nosaukuma saites.

2. Lai e-pakalpojums būtu pieejams, nepieciešams autentificēties. Autentifikācijai var izmantot šādas iespējas:
- e- parakstu;
- internetbankas autentifikācijas līdzekļus;
- elektroniskās identifikācijas karti (e-ID).

3. Autentificēties var:
- uzklikšķinot uz attiecīgās ikonas, kas attēlojas iznirstošā loga veidā, atverot sadaļu “Mana darba vieta”;
- nospiežot uz saites “Autentificēties, lai uzsāktu pakalpojumu” visu e-pakalpojumu sarakstā vai izvērstajā pakalpojuma apraksta skatījumā.

4. Informācija par autentificēšanos pieejama portāla latvija.lv labās puses panelī, uzklikšķinot uz saites „Palīdzība". Persona var pieprasīt e-pakalpojumu, uzklikšķinot uz saites "Uzsākt e-pakalpojumu".

5. Iepazīstoties ar e-pakalpojuma lietošanas ierobežojumiem un nosacījumiem, persona tos apstiprina, atzīmējot rūtiņu „Piekrītu e-pakalpojuma lietošanas nosacījumiem”, un uzklikšķina uz spiedpogas „Tālāk”.

6. Persona no piedāvātā saraksta izvēlas interesējošo tematisko karti, atzīmējot atbilstošo rūtiņu kolonnā „Izvēlēties”, un uzklikšķina uz spiedpogas „Turpināt”.

7. Persona var uzsākt tā lietošanu, izmantojot portāla www.latvija.lv sadaļā „Mana darba vieta -> Paziņojumi” saņemto kartes saiti. Uzklikšķinot uz saņemtās saites, atvērsies e-pakalpojuma logs (karte) portālā www.kadastrs.lv.
Uzmanību! Paziņojums (kartes saite) var parādīties pēc dažām minūtēm.

Pakalpojuma lietošana

1. Atverot karti, persona var pārlūkot tematisko karti, kura kā atsevišķs kartes slānis papildus attēlojas portāla www.kadastrs.lv jau esošajiem kartes slāņiem kartes paneļa „Slāņi” cilnē „Slāņi”.

2. Persona var pieslēgt interesējošos kartes slāņus vai atslēgt tajā brīdī nevajadzīgos, attiecīgi pretī slāņa nosaukumam ievietojot vai noņemot rūtiņā esošo ķeksi.

3. Ar kartes skata slāņu leģendas sarakstu un apzīmējumiem persona var iepazīties paneļa „Slāņi” cilnē „Leģenda”.

4. Papildus, kartes pārlūkošanai, personai virs kartes pārlūka ir pieejama rīku josla ar šādiem rīkiem:
- [Pietuvināt] – var pietuvināt kartē interesējošo laukumu, nospiežot rīku un ar peli kartē iezīmējot to. Ar peles rullīti pietuvina un attālina kartes skatu;
- [Attālināt] – var attālināt kartes skatu, nospiežot rīku un ar peli iezīmējot laukumu. Ar peles rullīti pietuvina un attālina kartes skatu;
- [Pilnas kartes skats] - attēlojas pilnas kartes skats;
- [Iepriekšējais skats] - kartes attēlojums atgriežas iepriekšējā kartes skatā;
- [Nākamais skats] - kartes attēlojums attēlo nākamo kartes skatu;
- [Pārvietoties] – nospiežot rīku un kartes skatā noklikšķinot ar peles kreiso pogu un turot to, tiek bīdīts kartes skats;
- [Identificēt] – nospiežot rīku un kartes skatā uzklikšķinot uz objekta, vai iezīmējot laukumu, kartes panelī „Rezultāti” būs redzami identificētā objekta/-tu atribūti. Kartes slāņus, kuros veikt objektu identificēšanu (no kartē pieslēgtajiem), var mainīt, attiecīgi pieslēdzot vai atslēdzot tos izkrītošajā sarakstlodziņā;
- Mērogs - mērogs automātiski mainās, pietuvinot vai attālinot kartes skatu. Mērogu iespējams iestatīt manuāli, izvēloties vērtību no izkrītošā sarakstlodziņa.
- [Kartes apgabala palielinātājs] - iespējams palielināt kartes skata daļu;
- [Sagatavot kartes izdruku] - iespējams izveidot kartes skata izdrukas;
- [Pārvietoties uz koordinātām] – iespēja ievadīt koordinātas, lai atrastu vietu;
- [Mērīšanas rīki] – aktivizē mērīšanas rīkus kartē (līnija, laukums, punkts);
- [Ģenerēt saiti] – uzģenerē pašreizējā skata saiti, ietverot sevī kartes skata koordinātas un mērogu. Atverot saiti, atveras kartes skats atbilstošajā vietā.
- [Rādīt objektu adreses informāciju] – ar peli uzejot uz zemes vienības vai ēkas rāda kartē šī objekta adresi.

5. Pēc pakalpojuma lietošanas uzsākšanas pakalpojums pieejams vienas stundas periodam.

Cita informācija

1. Par jebkuru e-pakalpojumā konstatēto problēmu, kļūdu un nepilnību iespējams ziņot, rakstot uz e-pastu portals@vraa.gov.lv, vai zvanot uz tālruni +37167502757.