1. E-pakalpojuma "Iesniegums Valsts robežsardzei" lietošanas instrukcija (turpmāk – Instrukcija) nosaka kārtību, kādā portāla https://latvija.gov.lv lietotājs (turpmāk – Lietotājs) lieto pakalpojumu (turpmāk - Pakalpojums).

2. Lai e-pakalpojums būtu pieejams, nepieciešams portālā autentificēties ar elektroniskā paraksta, e-ID vai internetbankas autentifikācijas līdzekli, uzklikšķinot uz attiecīgās ikonas, kas attēlojas iznirstoša loga veidā, atverot sadaļu Mana darba vieta”, vai visu e-pakalpojumu sarakstā nospiežot uz saites Autentificēties, lai uzsāktu pakalpojumu”, kā arī izvērstajā e-pakalpojuma apraksta skatījumā.

3. Vispārīga informācija par e-pakalpojumu pieejama e-pakalpojumu sarakstā, uzklikšķinot uz e-pakalpojuma nosaukuma saites.

4. Pēc autentificēšanās lietotājs var uzsākt e-pakalpojumu, uzklikšķinot uz saites Uzsākt e-pakalpojumu".

5. Uzsākot e-pakalpojumu, ir jāiepazīstas ar e-pakalpojuma lietošanas nosacījumiem un tie jāapstiprina, atzīmējot rūtiņu Iepazinos ar norādīto informāciju", un jāuzklikšķina uz spiedpogas Tālāk".

6. E-pakalpojuma lauki, kas apzīmēti ar sarkanu zvaigznīti, ir aizpildāmi obligāti.

7. Tiek atvērta forma „Iesniegums Valsts robežsardzei”. Lai uzsāktu e-pakalpojumu, jānoklikšķina uz spiedpogas „Jauns iesniegums”.

8. Aizpildot visus nepieciešamos laukus, izveidojas iesniegums Valsts robežsardzei (.pdf formātā), kuru var lejuplādēt vai izprintēt pēc iesnieguma iesniegšanas.

9. Iesnieguma iesniedzējs norāda arī atbildes saņemšanas veidu, proti, elektroniski vai papīra formā. Ja iesniedzējs vēlas atbildi saņemt elektroniski, tad atbildi var saņemt sadaļā Mani iesniegumi”. Ja iesniedzējs vēlas pakalpojumu saņemt papīra formā, tad atbildi ir iespējams saņemt pa pastu uz adresi, kas norādīta iesniegumā.

10. Lai iesniegumam pievienotu uz lokālā datora sagatavotu datni, jānoklikšķina uz hipersaites „Izvēlēties failu”. Atļautie datņu formāti ir: .doc, .docx, .edoc, .jpg, .pdf, .png, .rtf, .tiff, .txt, .xls, .xlsx.

11. Pēc iesnieguma formas aizpildīšanas tiek piedāvātas izvēles iespējas tālākai rīcībai: nospiežot spiedpogu „Iesniegt”, iesniegums tiek nosūtīts adresātam izskatīšanai. Nospiežot spiedpogu „Saglabāt”, ievadītā informācija tiek saglabāta kā melnraksts. Pēc saglabāšanas iesniegumā var veikt labojumus vai to atcelt. Nospiežot spiedpogu Uz sarakstu”, ir iespējams atgriezties un uzsākt e-pakalpojumu atkārtoti.

12. Pēc iesnieguma iesniegšanas informācija par iesnieguma statusu, kā arī atbilde būs pieejama sadaļā „Mani iesniegumi”.

13. Par e-pakalpojumā konstatētajām problēmām, kļūdām un nepilnībām iespējams ziņot, aizpildot kļūdas pieteikuma formu, kas pieejama pakalpojuma rezultāta formas apakšējā daļā, noklikšķinot uz saites „Lai pieteiktu kļūdu vai nepilnību, nospiediet šeit”. Informācija par pieteikuma apstrādes virzību tiks sūtīta uz kļūdas pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

14. Lai beigtu pakalpojumu, jānospiež spiedpoga Beigt pakalpojumu”.