Pārtikas produktu un dzīvnieku imports un eksports

Informācija aktualizēta 20.01.2023.


Eiropas Savienībā (ES) ir nodrošināta preču, pakalpojumu un kapitāla brīva aprite ES iekšējā tirgū. Novēršot tehniskus, juridiskus un birokrātiskus šķēršļus, ES dod iedzīvotājiem iespēju brīvi tirgoties un veikt uzņēmējdarbību visas savienības mērogā. Tas nozīmē, ka produktu kvalitātes prasības, noteikumi pārvietošanai un tirdzniecībai ES dalībvalstīs tiek vienoti regulēti.

 

Preču pārvietošana un tirdzniecība ar trešajām valstīm (ārpus ES) atšķiras ar to, ka trešajām valstīm var būt citādas prasības un noteikumi, tāpēc informācija par preču ievešanu ES (turpmāk tekstā – imports) un izvešanu no ES (turpmāk tekstā - eksports) ir izdalāma atsevišķi.

 

Dzīves situācijas aprakstā šīs tēmas attiecīgi grupētas – tirdzniecības sadaļās ir iekļauta informācija par tirdzniecību un preču pārvadāšanu ES, bet importa un eksporta nodaļās – par tirdzniecību un pārvadājumiem uz un no trešajām valstīm (valstīm, kas nav Eiropas Savienības valstis, piemēram, Amerikas Savienotās Valstis, Kanāda, Krievija, Baltkrievija, Ķīna u.c.).

 

Gan veicot tirdzniecību ES robežās, gan ārpus tām, uzņēmējiem ir pieejami elektroniski resursi, kas atvieglo nepieciešamo formalitāšu kārtošanu, piemēram, pieteikumu, iesniegumu un maksājumu veikšana elektroniski.

 

Saistītās iestādes: Pārtikas un veterinārais dienests (PVD)Valsts ieņēmumu dienests (VID)Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC)Lauku atbalsta dienests (LAD)Lauksaimniecības datu centrs (LDC)Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA)

 

 

CSS Collapse

Rodapé no estilo do site da apple, que usa um truque com checkbox para ter uma solução 100% CSS para mostrar ou recolher um menu. Aqui troquei o checkbox por divs e links.

1. Sagatavošanās starptautiskai tirdzniecībai 1. Sagatavošanās starptautiskai tirdzniecībai
2. Tirdzniecība Eiropas Savienības robežās 2. Tirdzniecība Eiropas Savienības robežās
3. Eksports uz valstīm ārpus Eiropas Savienības 3. Eksports uz valstīm ārpus Eiropas Savienības
4. Imports no trešajām valstīm 4. Imports no trešajām valstīm
5. Muitas procedūras un maksājumi 5. Muitas procedūras un maksājumi
6. Atbalsta iespējas 6. Atbalsta iespējas